Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
Świąteczne kartki Papcia Chmiela

30.11.2012

Planujesz wysłać kartki świąteczne rodzinie lub znajomym? Mogą to być kartki z ilustracjami Papcia Chmiela. Ongrys przygotował zestaw 12 pocztówek: 5 bożonarodzeniowych i 7 wielkanocnych.

Zestaw kart można kupić m.in. w sklepie Gildia.pl

Na Papciowe pocztówki można też nakleić Papciowe znaczki. W 2009 roku Poczta Polska wydała oficjalne znaczki z Tytusem, Romkiem i Atomkiem. Można je kupić m.in. w wysyłkowym sklepie filatelistycznym (zamówienia od 50 zł są wysyłane bezpłatnie). W ofercie są znaczki z bohaterami komiksów Papcia Chmiela, a także Bohdana Butenko.


Skąd się bierze woda sodowa

07.10.2012

Na MFKiG udało nam się przywieźć także wznowienie niedostepnego ostatnio klasycznego komiksu Tadeusza Baranowskiego.Skąd się bierze woda sodowa

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 88 stron
data wydania: X.2012
ISBN: 978-83-61596-28-8
cena detaliczna: 49,99 zł


Przygody Bąbelka i Kudłaczka - pary niezrównanych, choć nieco oderwanych od rzeczywistości odkrywców, pełne są nieoczekiwanych zwrotów akcji i absurdalnego humoru, bawiącego zarówno starszych, jak i młodszych czytelników.

Dzielni poszukiwacze przygód wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu źródeł wody sodowej, badają świat zaginiony w paszczy wieloryba i znajdują odpowiedzi na najważniejsze, dręczące ludzkość, pytania.Tajfun: Bez kompromisów

26.09.2012

Oto dokładniejsze informacje o nowym albumie z przygodami Tajfuna. Premiera planowana jest na MFKiG w Łodzi.

Tajfun: Bez kompromisów

scenariusz: Łukasz Chmielewski, Piotr Ponaczewny, Maciej Szatko
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 52 strony
data wydania: X.2012
ISBN: 978-83-61596-27-1
cena detaliczna: 35 zł


Bez kompromisów to zbiór pięciu opowieści o Tajfunie, których nie mieliście jeszcze okazji przeczytać. Czy agent NINO był kiedyś zakochany? Czy uda mu się uniknąć konfliktu międzyplanetarnego podczas próby odzyskania ważnej przesyłki? Jak daleko posunie się by ukarać winnych? Co porabia w czasie urlopu?

Odpowiedzi na te (i inne) pytania poznacie w nowym albumie narysowanym przez legendarnego już Tadeusza Raczkiewicza do scenariuszy Piotra Ponaczewnego i ludzi, którym twórczość gubińskiego rysownika swego czasu nieźle namieszała w głowach.

Tajfun, Kriss, Maar oraz Sato - chcieliście ich powrotu? Prośby zostały wysłuchane.Nowe przygody Tajfuna już wkrótce w albumie!

3.09.2012

Już wkrótce ukaże się kolejny album z przygodami Tajfuna, zatytułowany "Bez kompromisów", narysowany oczywiście przez Tadeusza Raczkiewicza. Tym razem będzie to antologia pięciu epizodów przedstawiających przygody kosmicznych agentów NINO:

1. "Bez kompromisów" - sc. Łukasz Chmielewski,
2. "Ważna przesyłka" - sc. Piotr Ponaczewny,
3. "Dwadzieścia kilka takich dni w roku" - sc. Łukasz Chmielewski,
4. "Struktura atomu" - sc. Piotr Ponaczewny,
5. "Ucieczka z North Branch" - sc. Maciej Szatko.

Dwie opowieści można było zobaczyć m.in. na wystawie konkursowej 21 MFKiG w Łodzi (także w wystawowym katalogu) oraz w trzecim numerze "Komiksowni", wydanej przez Pracownię Komiksową. Pozostałe nie były dotąd przezentowane.

To pierwsze przygody Tajfuna napisane przez innych scenarzystów. Z Piotrem Ponaczewnym Tadeusz Raczkiewicz miał już okazję współpracować m.in. przy "Tajemnicy Kamiennego Lasu" czy "Farze". Pozostałym dwóm scenarzystom, jak sami mówią, za młodu przygody Tajfuna nieźle namieszały w głowach, więc teraz skwapliwie skorzystali z okazji aby je współtworzyć.

Premiera albumu planowana jest na październik.

Więcej szczegółów - już wkrótce.Zestaw Ongrysowych nowości do kupienia

16.05.2012

Zapraszamy do zakupu Ongrysowych nowości w dobrych sklepach komiksowych oraz wysyłkowo, wraz z limitowanym albumem "Synonim zła". Cena zestawu to 105 zł (plus przesyłka). Szczegóły w dziale Zakupy.Specjalny album z Tajfunem

14.05.2012

Wydawnictwo Ongrys zaprasza do zakupu specjalnego albumu pt. "Tajfun: Synonim zła".

Jest to pozycja przygotowana na podobnej zasadzie jak "Komiksy Nieznane". Przygotowana została przez fanów Tajfuna w limitowanym nakładzie, a cały dochód ze sprzedaży (po odliczeniu kosztów druku), trafi do Autora.

Można ją zamawiać tylko do końca maja, a wielkość nakładu będzie uzależniona od ilości zamówień.

Po pierwszym po latach spotkaniu z fanami na MFK w roku 2005 Tadeusz Raczkiewicz był zaskoczony popularnością Tajfuna i obiecał za rok nowy album. W 2006 zaprezentował plansze "Jądra", a rok później - "Synonimu zła". Te dwa albumy stanowiły połowę planowanego czteroczęściowego cyklu, który jednak nie został ukończony. Komiks jest czarno-biały, jedynie kilka stron ma kolor.

Wydawnictwo Ongrys postanowiło zaprezentować te komiksy fanom, a jednocześnie pomóc Autorowi. Fani pana Tadeusza wykonali skany i komputerową obróbkę plansz - całkowicie za darmo. Wydawnictwo Ongrys wydrukowało album (obie części w jednej książce). Sklepy Gildia.pl oraz Centrum Komiksu pomogą w jego dystrybucji, również całkowicie za darmo, bez żadnej marży sklepowej. Album można też zamawiac na stronie Ongrysa. Wszystkie wpływy ze sprzedaży (po odliczeniu kosztów druku) trafią bezpośrednio do Autora.Tajfun: Synonim zła

scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: czarno-biały
objętość: 96 stron
data wydania: V.2012
ISBN: 978-83-61596-26-3
cena detaliczna: 49 złSzczegóły albumów z Tajfunem

26.04.2012

Oto dokładniejsze informacje o dwóch albumach z przygodami Tajfuna. Jeśli wszystko się uda premiera będzie na Komiksowej Warszawie. Przewidywana cena to ok. 50-55 zł za obydwa.


Tajfun: Na tropie Skorpiona

scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 48 stron
data wydania: V.2012
ISBN: 978-83-61596-25-7
cena detaliczna: 35 zł


Baza wojskowa położona na kilkunastu oceaniczych wyspach zostaje zaatakowana przez tajemniczy oddział. W trakcie bitwy mała grupka napastników niepostrzeżenie zakrada się do sejfu i wykrada znajdującą się w nim kasetkę.

Zadanie odnalezienia włamywaczy i odzyskania kasetki otrzymują Tajfun, Kriss i Maar - agenci kosmicznych służb specjalnych.


Tajfun: Monstrum

scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 48 stron
data wydania: V.2012
ISBN: 978-83-61596-24-0
cena detaliczna: 35 zł


Naukowcy badają zahibernowane, prehistoryczne stworzenie, odnalezione w odległym zakątku kosmosu. Kiedy jeden z badaczy spróbuje wykorzystać kosmiczne monstrum do własnych celów, ogromne stworzenie wydostanie się na wolność, niszcząc wszystko co napotka na swej drodze.

Do walki z potworem stają wojska lądowe i powietrzne, a także trójka agentów Nino - kosmicznych służb specjalnych.Archiwum wiadomości:
2012
2011
2010
2009
2008

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka