Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
"Bestie..." nr 27,28 i 29 na aukcji

16.10.2010

Jeśli ktoś nie zdążył zarezerwować egzemplarza "Bestii..." z archiwalnym rysunkiem Tadeusza Baranowskiego - ma jeszcze szansę na egzemplarz. Trzy sztuki - nr 27,28 i 29 zostały wystawione na aukcji.Osobne zamawianie albumu pożegnalnego

8.10.2010

Odpowiadając na liczne pytania od czytelników informujemy, że prowadzeniem korespondencji, zbieraniem zamówień, przyjmowaniem wpłat i wysyłką albumów pożegnalnych "Na wypadek wszelki..." zajmuje się osobiście Tadeusz Baranowski. Cała korespondencja powinna być wysyłana wyłacznie na jego adres mailowy. Wpłaty za album pożegnalny powinny być przelewane na specjalne, podane przez Autora konto, inne niż wpłaty na "regularne" albumy Ongrysa. Również wysyłki będą prowadzone osobno, choćby z tego względu, że egzemplarze albumów pożegnalnych znajdują się w Olbrachtówku, a "Bestii..." i innych publikacji Ongrysa - w Krakowie.

Bardzo prosimy czytelników o zwrócenie na to uwagi i przypilnowanie, aby e-maile i przelewy trafiły we właściwe miejsce, inaczej zrobi się zamieszanie i opóźni to proces realizacji zamówień.Wznawiamy sprzedaż wysyłkową

6.10.2010

Można już przesyłać zamówienia na nasze najnowsze (a także te starsze) pozycje w sprzedaży wysyłkowej.

Oto ceny nowych pozycji:

Planeta Robotów (wersja kolekcjonerska) - 65zł
To doprawdy... (wersja kolekcjonerska) - 50zł

Planeta Robotów - 30zł
To doprawdy kiepska sprawa... - 30zł

Można też kupić oba nowe albumy w zestawie:
wydania kolekcjonerskie - razem 105 zł
wydania podstawowe - razem 59 zł

Jest też możliwość zakupienia razem z naszymi pozycjami albumu Piotra Ponaczewnego i Tadeusza Raczkiewicza - Fara - brama do gwiazd wydanego przez wydawnictwo FTF. Cena albumu to 33 zł.Najlepszy wydawca 2010

2.10.2010

Wydawnictwo Ongrys zostało uhonorowane przez organizatorów 21. Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi tytułem "Najlepszy polski wydawca komiksów w 2010 roku". Pragniemy bardzo podziękować jurorom za tak zaszczytne wyróżnienie. Jednocześnie dziękujemy bardzo naszym czytelnikom, gdyż to właśnie ich wsparcie motywuje nas do intensywnej pracy nad tym, aby nasze publikacje były jak najlepsze.
Informacje o albumie pożegnalnym

18.09.2010

Wprawdzie Tadeusz Baranowski co jakiś czas wysyłał listy do wszystkich czytelników zainteresowanych drugim z albumów pożegnalnych (listy te są dostępne m.in. na stronie domowej Autora), ale dla tych, którzy ich nie czytali lub nie pamiętają przygotowaliśmy krótkie podsumowanie, które zawiera informacje o tym, co znajdzie się w albumie oraz jak można stać się jego czytelnikiem.


Ongrys na 21 MFKiG w Łodzi

14.09.2010

W dniach 1-3.X.2010 w Łodzi odbędzie się 21 Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier. Będą na nim miały premierę dwa komiksy przygotowane przez wydawnictwo Ongrys, a kazdy z nich będzie dostępny w dwóch wersjach. Na stoisku wydawnictwa w trakcie festiwalu oraz wkrótce po nim (wysyłkowo) albumy będzie można zakupić ze zniżką ok. 15-25%

Tak jak w przypadku poprzednich albumów będzie można rezerwować egzemplarze kolekcjonerskie o wybranym numerze. Rezerwacje zaczniemy przyjmowac jeszcze w tym tygodniu, po opublikowaniu na stronie ostatecznych cen (zniżek) wszystkich albumów.

Planeta Robotów

scenariusz: Maciej Parowski
rysunki: Jacek Skrzydlewski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 48 stron
data wydania: X.2010
ISBN: 978-83-61596-14-1
cena detaliczna: 35 zł


Epidemia tajemniczej choroby zbiera krwawe żniwo. Nad znalezieniem jej przyczyny oraz skutecznego lekarstwa pracuje profesor Le Djaz wraz z asystentami - Janem i Hanną. W poszukiwaniu źródła epidemii wyruszają oni do odległego układu planetarnego KG-14, w którym odnajdują złowrogą PLANETĘ ROBOTÓW...

Scenariusz komiksu napisał Maciej Parowski - pisarz i redaktor od lat związany z fantastyką. Oprawę graficzną stworzył Jacek Skrzydlewski, autor kilku albumów komiksowych dla dzieci i młodzieży. Owocem ich współpracy jest komiks zabawny, uniwersalny, mocno osadzony w świecie przyszłości, a jednak odwołujący się również do świata realnego.


Planeta Robotów - edycja kolekcjonerska

scenariusz: Maciej Parowski
rysunki: Jacek Skrzydlewski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy + czarno-biały
objętość: 72 stron
data wydania: X.2010
ISBN: 978-83-61596-15-8
uwagi: numerowane egzemplarze z autografami autorów
cena detaliczna: 75 zł


Kolekcjonerskie wydanie "Planety Robotów" zostanie wzbogacone o 24 dodatkowe strony, zawierające: wspomnienia scenarzysty związane z powstaniem albumu, szkice postaci, szkice plansz, ilustracje, a także wstępną, czarno-białą wersję 14 plansz z drugiej części cyklu, zatytułowanej "Inwazja z Planety Robotów".


To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 48 stron
data wydania: X.2010
ISBN: 978-83-61596-12-7
cena detaliczna: 35 zł


Na osadę Fruwaczków napada armia Czarnego Ptaszyla. Napastnicy przechwytują równiez pilnowane przez dzielne skrzaty nasiono Kwiatu Zła. Jeśli pozwolą mu dojrzeć - Zło ogarnie cały świat. Jednak nie wszystkie Fruwaczki zostały schwytane - Huzarek i Amadynka, z pomocą czcigodnego Kakapo wyruszają na wyprawę aby ocalić przyjaciół i pokrzyżować plany Czarnego Ptaszyla.

Jest to wznowienie albumu wydanego w roku 1992 przez wydawnictwo Rok.


To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia - edycja kolekcjonerska

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy + czarno-biały
objętość: 64 strony
data wydania: X.2010
ISBN: 978-83-61596-13-4
uwagi: numerowane egzemplarze z autografem autora
cena detaliczna: 59 zł


Kolekcjonerskie wydanie "Bestii..." zostanie wzbogacone o 16 dodatkowych stron zawierające szkice i rysunki postaci.

Uwaga! Do pierwszych 30 egzemplarzy kolekcjonerskiej edycji "Bestii..." zostanie dołączymy wykonany ołówkiem rysuneczek autora, przedstawiający jedną z postaci z komiksu. Zostały one przez rysownika opatrzone autografem i oprawione w passe-partout. Rysunki zostały wykonane pod koniec lat osiemdziesiątych, w trakcie prac nad dwoma albumami o Fruwaczkach. Numery 2-20 można zamawiać przez internet w cenie 99 zł, numery 1 oraz 21-30 zostaną wystawione na aukcje internetowe.
Album pożegnalny z Bąbelkiem i Kudłaczkiem trafił do drukarni

03.09.2010

Wydawnictwo Ongrys ma zaszczyt współpracować z Tadeuszem Baranowskim w przygotowaniu kolekcjonerskiego albumu "Na wypadek wszelki woda, soda i bąbelki". Będzie to wydawnictwo zawierające nowe przygody kultowych już bohaterów - Bąbelka i Kudłaczka. Jest to jednoczesnie album pożegnalny, w którym dzielni poszukiwacze i odkrywcy przejda na zasłużoną, komiksową emeryturę.

Jest to drugi komiks z cyklu albumów pożegnalnych, w których to wszyscy żegnają się ze sobą - Autor z Postaciami, Postacie z Czytelnikami, Czytelnicy z Autorem itd. Pierwszym tomem cyklu jest wydany w roku 2005 album "Tffffuj! Do bani z takim komiksem", a jego bohaterem jest profesor Nerwosolek wraz z asystentką Entomologią Motylkowską.

Przygody Bąbelka i Kudłaczka ukazywały się w latach 1976-1977 w czasopiśmie Świat Młodych, były też wydane w albumach w latach 80-tych oraz w roku 2004. Na początku tego roku wszystkie przygody zostały wydane raz jeszcze przez sklep Gildia.pl, wydawnictwa Atropos i Ongrys.

Album "Na wypadek wszelki woda, soda i bąbelki" trafił już do drukarni. Po wydrukowaniu zostanie jeszcze uzupełniony o unikatowe dodatki (m.in. w każdym egzemplarzu Autor własnoręcznie narysuje jeden z kadrów komiksu), a następnie będzie wysłany do zamawiających.

Więcej informacji o zawartości albumu oraz dołączonych do niego dodatkach, a także o sposobie jego nabycia już wkrótce.
Zamówienia przez stronę www tylko do końca czerwca!

15.06.2010

Tylko do końca czerwca będzie można zamawiać nasze wydawnictwa przez stronę internetową. Zapraszamy do zakupów, szczególnie tych pozycji, które nie są dostępne w sklepach komiksowych, a więc T-shirty, portfolia, kubek czy znaczki personalizowane.

Możliwość zamawiania przez internet zostanie wznowiona w okolicy premiery kolejnych albumów.
Nowości Ongrysa na stoiskach Gildii i Incala

21.04.2010

Na mającym się odbyć już wkrótce festiwalu Komiksowa Warszawa wydawnictwo Ongrys nie będzie miało własnego stoiska, ale wszystkie nowości (również t-shirt oraz gratisy) będą dostępne na stoiskach sklepu Gildia.pl oraz księgarni komiksowej Incal.
Nowości na festiwalu Komiksowa Warszawa

20.04.2010


Już w najbliższą sobotę odbędzie się festiwal Komiksowa Warszawa, na którym premierę będą miały nowe publikacje wydawnictwa.

Będzie oczywiście album Bunt krasnoludków w obu wersjach - w twardej i miękkiej okładce. Do albumu będzie dołożona jedna z dwóch ilustracji Szarloty Pawel.


Przygotowujemy też mini-komiks Cyrk Bum Tarara autorstwa Papcia Chmiela. Pierwotnie ukazał się on w Świecie Młodych w roku 1957. Jesli zdążymy przed festiwalem - albumik będzie dodawany gratis do zakupów.


Będzie można również kupić t-shirt z Malwinką. Wyprodukowanych zostało tylko 20 sztuk, większość z nich została juz zamówiona, kilka będzie dostepne na festiwalu.


I wreszcie kolekcjonerski album Skąd się bierze woda sodowa wydany wspólnie ze sklepem Gildia.pl i wydawnictwem Atropos. Do albumu dołączone będą: odręczny rysunek autora, książeczka do kolorowania, plan lekcji oraz plakat.
Kolekcjonerskie wydanie przygód Bąbelka i Kudłaczka

Tadeusz Baranowski pracuje nad pożegnalnym albumem z przygodami Bąbelka i Kudłaczka, po ktorym jedni z najbardziej zasłużonych bohaterów Polskiego komiksu przejdą na emeryturę. Ma on być gotowy na jesieni tego roku. Ale zanim pożegnamy sympatycznych poszukiwaczy, będzie okazja aby przypomnieć sobie ich przygody, wznowione w kolekcjonerskim wydaniu przez Sklep Gildia, wydawnictwa Ongrys i Atropos.

Wydanie zawiera wszystkie komiksy z Bąbelkiem i Kudłaczkiem, jakie się do tej pory ukazały. Jest wyprawa do źródeł wody sodowej, znana z albumu. Są poszukiwania odpowiedzi na trudne pytania oraz rozmowy z dzikimi zwierzętami. Przygody te były już wznowione przez wydawnictwo Egmont pare lat temu, tutaj zostały uzupełnione o pominięte plansze. Jest też, po raz pierwszy w wydaniu albumowym, pierwsza wersja poszukiwań wody sodowej, zamieszczona w "Świecie Młodych" w roku 1976. Album uzupełnia bibliografia przygód Kudłaczka i Bąbelka, sylwetka autora oraz krótki wywiad z nim dotyczący tychże bohaterów. Wyjątkowy charakter tej serii podkreśli też oprawa albumu - płócienna, z tłoczeniami.

Ale sam album to nie wszystko. Razem z nim będzie wznowienie książeczki do kolorowania oraz planu lekcji, a także plakat. Wszystko oczywiście z Bąbelkiem i Kudłaczkiem. A także odręczna ilustracja, narysowana przez autora, którą można trzymać w albumie albo wyjąć, oprawić i postawić na półeczce lub powiesić na ścianie.

Album będzie można kupić w sklepie Gildia.pl. Dla chętnych będzie też możliwość zamówienia go razem z innymi publikacjami wydawnictwa Ongrys.
Pierwszy numer magazynu OMEGA opóźnionyZ powodu zamieszania związanego z dniem 1 kwietnia (Prima Aprilis) jesteśmy zmuszeni przesunąć premierę pierwszego numeru magazynu fantastycznych komiksów OMEGA na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Dziękujemy czytelnikom za głosy wsparcia pojawiające się na forach, blogach itp. i jednocześnie zapraszamy do dalszej dyskusji nad zapotrzebowaniem na tematyczny magazyn (czy tez może bardziej antologię) komiksów polskich autorów klasycznych i nie tylko.
T-shirt z MalwinkąPremiera kolejnego albumy narysowanego przez Szarlotę Pawel odbędzie się w trakcie festiwalu Komiksowa Warszawa w kwietniu.

Bunt krasnoludków

scenariusz: Konrad T. Lewandowski
rysunki: Szarlota Pawel
format: 220 x 296 / 215 x 290
oprawa: twarda / miękka
druk: kolorowy
objętość: 56 stron
data wydania: IV.2010
ISBN: 978-83-61596-10-3
cena detaliczna: 39 zł (oprawa twarda); 29 zł (oprawa miękka)

(więcej informacji...)

Dla chętnych przygotujemy koszulki t-shirt z portretem Malwinki Przesadówny, wykonane na indywidualne zamówienia. Zamówienia przyjmujemy pocztą elektroniczną do 28.III.2010, do odbioru na festiwalu lub też wysyłkowo. (więcej informacji)
Komiksy Papcia ChmielaWydawnictwo Ongrys rozpoczęło prace nad przygotowaniem albumu z komiksami Papcia Chmiela.
Dla dzieci z chorobami onkologicznymi!Kolekcjonerskie albumy wydawnictwa Ongrys z numerami 001 można było kupić na aukcjach internetowych. Dochód w łącznej wysokości 333 zł zasili konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która w tym roku grała dla dzieci z chorobami onkologicznymi.
Archiwum wiadomości:
2010
2009
2008

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka