Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Komiksy Tadeusza Baranowskiego:
    Biografia
    To doprawdy...
    Woda sodowa
    Album pożegnalny

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Sk±d się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYSNa wypadek wszelki woda, soda i B±belki

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objęto¶ć: 96 stron
data wydania: X.2010
ISBN: 978-83-61596-16-5
cena detaliczna: 195 zł + przesyłka (12 zł)


Na wypadek wszelki woda, soda i B±belki jest drugim komiksem z cyklu albumów pożegnalnych, w których to wszyscy żegnaj± się ze sob± - Autor z Postaciami, Postacie z Czytelnikami, Czytelnicy z Autorem itd. Pierwszym tomem cyklu jest wydany w roku 2005 album "Tffffuj! Do bani z takim komiksem", a jego bohaterem jest profesor Nerwosolek wraz z asystentk± Entomologi± Motylkowsk±.

Album będzie zawierać nowe przygody kultowych już bohaterów - B±belka i Kudłaczka. Po realizacji zawartych w komiksie perypetii dzielni poszukiwacze i odkrywcy przejda na zasłużon±, komiksow± emeryturę.

Przygody B±belka i Kudłaczka ukazywały się w latach 1976-1977 w czasopi¶mie ¦wiat Młodych, były też wydane w albumach w latach 80-tych oraz w roku 2004. Na pocz±tku tego roku wszystkie przygody zostały wydane raz jeszcze przez sklep Gildia.pl, wydawnictwa Atropos i Ongrys.

Zawarto¶ć albumu

W albumie znajdzie się 49 stron nowych, nie publikowanych wcze¶niej przygód B±belka i Kudłaczka.

Oprócz tego będzie też cała masa dodatków:

- komiksy i ilustracje wykonane przez przyjaciół B±belka i Kudłaczka: Jacka Fr±sia, Andrzeja Janickiego, Tomasza Le¶niaka, Adama Pękalskiego, Przemysława Surmę, Jakuba Rebelkę, Marka Regnera, Artura Ruduchę oraz Przemysława Tru¶cińskiego,
- komiksy z Monsieurem Panem - bohaterem będ±cym jednocze¶nie i Kudłaczkiem, i B±belkiem, zamieszczone w magazynie "Tintin",
- komiks "Draczna kula" zamieszczony niegdy¶ w czasopi¶mie "Ja, Ty, My",
- komiks "Noga" zamieszczony w czasopi¶mie "¦lizg",
- kontynuację materiałów z albumu "Tffffuj! Do bani z takim komiksem" - Życiorysika, przygód słonia Twisti, komiksów z Misia
- fotoreportaż ze spotkania z fanami w klubie Łaffka z okazji wydania albumu "Tffffuj..." w roku 2005
- komiksy i ilustracje rysowane na potrzeby Wydawnictw Pedagogicznych
- fotografie komiksowych ludzików z plasteliny, stworzonych przez Autora i Rodzinę

W każdym albumie jeden z kadrów komiksu zostanie narysowany ręcznie! Tym samym nie będzie dwóch identycznych egzemplarzy.

Każdy album zostanie opatrzony imienn± dedykacj± i autografem. Na okładce będzie naklejony pieni±żek - replika medalu, jaki otrzymał Autor na festiwalu komiksowym w Belgii. Wreszcie do każdego albumu zostan± doł±czone próbki DNA B±belka i Kudłaczka w postaci włosa z brody. Nakład albumu wyniesie ni mniej ni więcej tylko 550 ponumerowanych egzemplarzy.

Zamawianie

Aby zamówić egzemplarz albumu należy napisać do Autora na adres: burp@hot.pl.

Po otrzymaniu albumów z drukarni Autor będzie rozsyłał informacje dotycz±ce dystrybucji, w tym numer specjalnego konta do wpłaty należno¶ci. Jednocze¶nie Autor będzie osobi¶cie umieszczał w ksi±żkach wszystkie rysunki, dedykacje i autografy, a także pieni±żek i próbki DNA bohaterów. Sił± rzeczy przygotowanie zestawów będzie trwało długie dni i noce (a nawet tygodnie i weekendy). Albumy będ± wysyłane do zamawiaj±cych zgodnie z kolejno¶ci± wpłat.

Przykładowe plansze z albumu można zobaczyć na stronie domowej Autora - www.tbaranowski.com, w dziale "nius".Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

stat4u