Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
Nowości w sprzedaży wysyłkowej

07.10.2011

Zapraszam do zamawiania nowości Ongrysa w sprzedaży wysyłkowej, łącznie z gratisowym albumikiem "Wszystkiego najlepszego, Bąbelku".Kuśmider i Filo bez nadrukowanej ceny

26.09.2011

Od dawna pojawiają się głosy czytelników, że komiksowe albumy są za drogie. Na poparcie tej tezy przytaczano zazwyczaj listę tytułów z podkreślenem ich cen okładkowych. Tymczasem większość czytelników nie płaci za albumy ceny nadrukowanej, tylko korzysta z róznego rodzaju zniżek - udzielonych przez wydawcę czy sklep. Cena nadrukowana na okładce jest więc nieco sztuczna i zawyżona w stosunku do realnych kosztów, niemniej to właśnie ona pojawia się we wszelkich materiałach informacyjnych, zniechęcając potencjalnych klientów.

Aby uniknąć tego efektu w przypadku najnowszej produkcji - albumu "Kuśmider i Filo" - zrezygnowaliśmy z nadrukowania ceny na okładce. Cenę detaliczną każdy sklep ustali więc sam.


Kuśmider i Filo

scenariusz: Jerzy Dąbrowski
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 64 strony
data wydania: X.2011
ISBN: 978-83-61596-21-9
dodatki: galeria ilustracji, szkice postaci, wywiad z Jerzym Dąbrowskim, ilustrowany wywiad z Tadeuszem Raczkiewiczem dotyczący kulisów powstania komiksu "Kuśmider i Filo" oraz innych, nie publikowanych komiksów rysownika, krótki komiks "Złego miłe początki".
uwagi: numerowane egzemplarze z autografem rysownika
Kuśmider i Filo

15.09.2011

Jeśli banda Czarnego Grzdyla nie napadnie na drukarnię, oraz nie wydarzy się inne nieszczęście, na MFKiG ukaże się także album "Kuśmider i Filo" - debiutancki komiks Tadeusza Raczkiewicza, napisany przez Jerzego Dąbrowskiego, opublikowany 35 lat temu w Świecie Młodych. Szczegóły - już wkrótce.Spadająca gwiazda. Marilyn Monroe

12.09.2011

Już wkrótce, w trakcie 22 Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, ukaże się nowy album wydawnictwa Ongrys. "Spadająca gwiazda. Marilyn Monroe" to komiksowa biografia największej gwiazdy kina wszech czasów, napisana przez Jeana-Françoisa i Marysę Charles, a namalowana przez Zbigniewa Kasprzaka.

Spadająca gwiazda. Marilyn Monroe

Tytuł oryginalny: Shooting Star. Marilyn Monroe
scenariusz: Maryse i Jean-François Charles
rysunki: Zbigniew Kasprzak
tłumaczenie: Wojciech Birek
format: 220x296 mm
oprawa: twarda
objętość: 48 stron
druk: kolorowy
data wydania: X.2011
wydawca oryginalny: Casterman
rok wydania oryginału: 2006
cena detaliczna: 39 zł
Ongrys na Festiwalu "Komiksowa Warszawa"

11.05.2011

W dniach 14-15.V.2011 (sobota-niedziela) zapraszamy na stoisko wydawnictwa na Festiwalu Komiksowa Warszawa, który odbędzie się w Pałacu Kultury i Nauki.

W sobotnim programie m.in. o godz. 10:20 otwarcie wystawy Papcia Chmiela, spotkanie autora z czytelnikami oraz premiera dwóch albumów: "Tytus, Romek i A'Tomek w bitwie grunwaldzkiej 1410 roku z wyobraźni Papcia Chmiela narysowani" oraz "Witek Sprytek i inne opowieści", a o godz. 12:20 spotkanie z autorami komiksu "Kawaler de Lagardere" - Tadeuszem Raczkiewiczem i Leszkiem Kaczanowskim, po którym nastąpi wpisywanie dedykacji.

Wszystkich miłośników komiksów Papcia Chmiela prosimy o trzymanie kciuków, żeby egzemplarze książeczki, które w sobotę mają przyjechać prosto z drukarni, dotarły na czas.Portfolio "Kawaler de Lagardere"

9.05.2011

Miłośnicy ilustracji Tadeusza Raczkiewicza mogą zamówić portfolio z ilustracjami Autora. Są to trzy projekty okładki w postaci plakatów A3 oraz 5 ilustracji w postaci obrazków formatu A4 i A5, umieszczone w kolorowej teczce.

Portfolio będzie można zakupić w cenie 49 zł, lub też w zestawie z nowościami (160 zł za zestaw).Aukcje i rezerwacje

6.05.2011

Rozpoczynamy przyjmowanie rezerwacji na nowe albumy. Tak się złożyło, że akurat teraz wydawnictwo jest w trakcie przenosin do nowej siedziby, mamy nadzieję, ze nie utrudni to za bardzo realizacji.

Tym razem rezerwacje będą wyglądać nieco inaczej niż dotychczas, a mianowicie:

- egzemplarze nr 001-020 są wystawione na aukcje. Do każdego egzemplarza jest dołączona oryginalna ilustracja lub kadr z komiksu. Aukcje dotyczą "Kawalera", ale zwycięzca może też zamowić "Witka Sprytka" z tym samym numerem.
- egzemplarze z numerami 021-040 razem z innymi publikacjami zostały połączone w zestawy ("Kawaler de Lagardere" w wersji kolekcjonerskiej, "Witek Sprytek", portfolio z "Kawalera" oraz zestaw pocztówek świątecznych Papcia Chmiela) i te zestawy można rezerwować od teraz e-mailem. Cena zestawu to 160 zł.

Przy rezerwacji proszę o informację odnosnie odbioru. Domyslnie zakładamy wysyłkę pocztą, jeśli ktoś chciałby odebrać zestaw na Festiwalu Komiksowa Warszawa (sobota 14.V), musi dołączyć taką informację do rezerwacji.

Pozostałe egzemplarze będą do kupienia na festiwalu oraz po nim.Nowe albumy

6.05.2011

Wkrótce Festiwal Komiksowa Warszawa, na którym nie zabraknie albumów wydawnictwa Ongrys.

Witek Sprytek i inne opowieści
Antologia komiksów Papcia Chmiela

scenariusz: Henryk Jerzy Chmielewski
rysunki: Henryk Jerzy Chmielewski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: czarno-biały / kolorowy
objętość: 128 stron
data wydania: V.2011
ISBN: 978-83-61596-17-2
nakład: 500 egz.
cena detaliczna: 79 zł

każdy egzemplarz zawiera pieczątkę i podpis Autora i jest opatrzony numerem.


Tomik zbierający różne, nie-Tytusowe opowieści nestora polskiego komiksu. Będzie to m.in. Sierżant King, Sadełko i Szczudełko, Witek Sprytek, Roz i Bitek, Kapitan Mewka, Cyrk Bum Tarara, Hipcio i Gapcio, Druszek Tadeuszek i inne.


Kawaler de Lagardere

scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz, Leszek Kaczanowski
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 48 stron
data wydania: V.2011
ISBN: 978-83-61596-19-6
cena detaliczna: 32 zł


Chciwy i przebiegły książę Gonzaga planuje zamordować swojego przyjaciela i przejąć jego majątek. Na jego drodze staje Henryk de Lagardere, młody szlachcic, człowiek honoru o niezłomnym charakterze oraz mistrz w posługiwaniu się szpadą.

Pierwowzorem komiksu jest wielokrotnie wznawiana powieść Paula Fevala, która doczekała się również kilku adaptacji filmowych i telewizyjnych.


Kawaler de Lagardere - edycja kolekcjonerska

scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz, Leszek Kaczanowski
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 72 strony
data wydania: V.2011
ISBN: 978-83-61596-18-9
uwagi: numerowane egzemplarze z autografami autorów
cena detaliczna: 79 zł


Kolekcjonerska wersja albumu zawiera 24 dodatkowe strony, na których sa m.in. szkice plansz i okładki, sceny usunięte, pierwotne wersje plansz przed zmianami, projekty okładki, ilustracje oraz kulisy powstania albumu opowiedziane przez autorów.Informacje noworoczne

11.01.2011

Parę słów nad czym pracujemy i co postaramy się wydac w roku 2011. A są to trzy pozycje:

1. Antologia komiksów Papcia Chmiela

Tomik zbierający różne, nie-Tytusowe opowieści nestora polskiego komiksu. Będzie to m.in. Sierżant King, Sadełko i Szczudełko, Witek Sprytek, Roz i Bitek, Kapitan Mewka, Cyrk Bum Tarara, Hipcio i Gapcio, Druszek Tadeuszek i inne.

2. Kawaler de Lagardere

Opowieść płaszcza i szpady, narysowana przez Tadeusza Raczkiewicza dla "Świata Młodych", częściowo zaginiona i odtworzona. Historia zbrodni, zemsty i miłości, rozgrywająca się w XVIII-wiecznym Paryżu.

3. Shooting Star

Historia życia największej gwiazdy kina wszech czasów - Marilyn Monroe, namalowana przez Zbigniewa Kasprzaka

Na razie nie są znane daty premier, nie jest też ustalone czy komiksy te zostaną opublikowane w wersji kolekcjonerskiej, zwykłej czy też obu.


Archiwum wiadomości:
2012
2011
2010
2009
2008

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka