Naukowa to jest kwestia, znowu się zjawiła bestia

Kontynuacja przygód Fruwaczków, znanych z albumów "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" oraz "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia".

Mrożące krew w żyłach zdarzenia spowodowane przez Czarnego Ptaszyla i jego potworną hordę, powoli przechodzą do historii. Dzielne Fruwaczki znów mogą cieszyć się spokojnym życiem w swojej osadzie. Ale przez cały czas muszą zachowywać czujność i pamiętać o tym, że Czarny Ptaszyl wciąż knuje swoje złowrogie plany, a Nasiono Zła w każdej chwili może się odrodzić.

Tak jak kiedyś przy wznowieniu "Ciotki Fru-Bęc" chcemy zaproponować Wam zakup albumu z oryginalnym kolorem (planszą lub kadrem), odręcznie pomalowanym przez Aleksandrę Spanowicz.

W zestawie znajdzie się plansza lub kadr, gdzie wydrukowaną kreskę kolorystka odręcznie pomalowała i kolor ten został użyty w albumie, a także książeczka ze szkicami oraz album. Nie oferujemy oryginalnej odręcznej kreski Tadeusza Baranowskiego, tylko oryginalny kolor!

Sam album będzie prawie identyczny jak albumy dostępne w sklepie. Prawie, bo będzie się od nich różnił okładką. Okładka ta nie ma tytułu ani logotypu wydawcy - ma tylko samą ilustrację oraz nazwisko Autora. Wewnątrz album jest identyczny jak wersja podstawowa.

Ta wersja albumu, bez liternictwa na okładce, będzie dostępna wyłącznie w zestawach z kadrami lub planszami.

Cena zestawu zależy od wielkości kadru, który się w nim znajduje. Zestawy z najmniejszymi kadrami kosztują od 95 zł (plus przesyłka), zestawy z całymi planszami: 495 złZamówienia

Albumy z dodatkami można zamawiać wysyłkowo. Zamówienia można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: ongrys@ongrys.pl. Najlepiej w temacie wiadomości wpisać "zamówienie - Naukowa to jest kwestia...". W zamówieniu należy podać preferowany sposób przesyłki, dane do wysyłki, listę wybranych kadrów / plansz (lepiej podać co najmniej kilka pozycji, gdyby okazało się, że ten wybrany jest już zajety). Zarezerwowany będzie pierwszy dostępny kadr z listy, tak więc kolejność na wysłanej z zamówieniem liście ma znaczenie.

Wysyłka możliwa jest jednym z następujących sposobów: firmą kurierską DHL (koszt: 10 zł), do paczkomatu InPost (koszt: 10 zł), paczką pocztową (koszt: 15 zł), Pocztą - przesyłką wartościową (koszt: 25-35 zł). Nie polecamy wysyłki droższych zestawów zwykłą paczką.

Do wysyłki potrzebne są następujące dane: imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy (DHL i Poczta) lub numer paczkomatu i telefon kontaktowy (InPost).Dostępne plansze i kadry:

Na stronie http://ongrys.pl/naukowa_kadry.htm postaramy się zaprezentować dostępne plansze i kadry. Pod miniaturką każdego kadru jest podany jego numer. Kadry ułożone są od najtańszych do najdroższych zestawów. Kadry na stronie mają puste dymki, aby nie spoilerować treści komiksu, ale wysłane kadry będą mieć dymki z tekstami.

O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień. Proszę pamiętać, że strona nie aktualizuje się automatycznie, postaramy się aktualizować ją na bieżąco, ale może się zdarzyć, że między jedną aktualizacją, a drugą, dwie osoby zamówią ten sam kadr. Dlatego zawsze warto w zamówieniu wpisać co najmniej kilka propozycji. Zarezerwujemy pierwszą dostępną.

Niektóre kadry na stronie mają żółtą obwódkę. Oznacza to, że na tą chwilę nie są one w ofercie, ale mogą się znaleźć w przyszłości. Przykładowo na stronie 13 jest jeden duży kadr i trzy mniejsze. Te trzy mniejsze kadry są obecnie niedostępne, ale jeśli ktoś zamówi ten większy (13/1), odblokuje w ten sposób pozostałe i staną się one dostępne.

Przesyłając listę z wybranymi kadrami można na niej umieścić kadry z żółtą obwódką, ale mając świadomość, że nie wiadomo, czy te kadry będą dostępne, tak więc warto uzupełnić zamawianą listę o kilka propozycji bez żółtej obwódki.

Można zamawiać więcej niż jeden zestaw, w takiej sytuacji zarezerwujemy dwa lub kilka wybranych kadrów z listy. W przypadku dużej liczby zamówień, przekraczającej dostępny nakład, wydawnictwo zastrzega sobie prawo do ograniczenia liczby zamówionych zestawów na osobę.

Zamówienia przesłane do 7.XII postaramy się wysłać najpóźniej do 17.XII.

Wciąż można też zamawiać zbiorcze wydanie "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" oraz "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia".