Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
"Nowe reguły gry" - limitowana edycja kolekcjonerska oprawiona

28.11.2013

Albumy w twardej okładce gotowe, odebrane z drukarni. Jeszcze tylko muszą objechać ćwierć Polski, uzyskać autografy autorów i będzie można rozsyłać zamówienia.

Na zdjęciu przykładowy zestaw: album w wersji specjalnej (twarda oprawa, kilka dodatkowych stron ze szkicami plansz), wstępny szkic planszy (tylko do egz. 1-14), plakat z ilustracją z okładki, oryginalny kadr lub plansza. Zabrakło tylko albumu w wersji zwykłej.

Zostało jeszcze kilkanaście egzemplarzy, można jeszcze zamawiać."Nowe reguły gry" - limitowana edycja kolekcjonerska

8.11.2013

Z okazji premiery nowego, pełnometrażowego komiksu z przygodami Tajfuna, Kriss i Maar dla wszystkich miłośników twórczości Tadeusza Raczkiewicza przygotowaliśmy specjalną, limitowaną edycję nowego albumu.

W zestawie znajdą się:
- specjalna wersja albumu w twardej okładce, zawierająca dodatkowo 7 stron z wstępnymi szkicami plansz oraz 2 strony z planszami w pierwotnej wersji, które (z różnych powodów) zostały później zmienione,
- zwykła wersja albumu, w miękkiej okładce,
- oryginał jednego z kadrów komiksu lub też oryginał jednej planszy komiksu,
- plakat (format A3) z ilustracją z okładki
- oryginalny wstępny szkic planszy, rysowany ołówkiem (tylko do pierwszych 14 egzemplarzy).

Cena albumu wynosi:
- 149 zł - za album z kadrem
- 550 zł - za album z planszą

O przydziale numerów decyduje kolejność zamówień, przy czym zamówienia na album z planszą mają pierwszeństwo. Zamówienia można wysyłać na adres: ongrys@ongrys.pl.

Egzemplarz nr 1 wraz z oryginałem okładki można licytować na aukcji.

Cały dochód ze sprzedaży limitowanej wersji albumu zostanie przekazany rysownikowi."Nowe reguły gry" w listopadzie

29.10.2013

Już wkrótce premierę będzie miał album z nowymi przygodami Tajfuna, ze scenariuszem napisanym przez Łukasza Chmielewskiego oraz rysunkami Tadeusza Raczkiewicza.Tajfun: Nowe reguły gry

scenariusz: Łukasz Chmielewski
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 48 stron
data wydania: XI.2013
ISBN: 978-83-61596-37-0
cena detaliczna: 35 zł


Istnienie Federacji Planet stanęło pod znakiem zapytania - mieszkańcy jednej z nich o nazwie Hava'na'cooba zażądali autonomii. Po próbie ingerencji zbrojnej Prezydent Federacji zdecydował się ustąpić. I to była jedna z jego ostatnich decyzji. Czy rzeczywiście zginął z rąk rebeliantów? Jaki związek z tym wszystkim mają surowce naturalne i to, że Hava'na'cooba jest głównym producentem nowego popularnego narkotyku? Kto chce kontrolować agencję Nino? Tego wszystkiego będzie musiał dowiedzieć się Tajfun - nie tylko po to, aby przeżyć. Tym razem gra idzie o znacznie wyższą stawkę. Pora na zupełnie nowe reguły.

Pierwsza odsłona nowej historii o Tajfunie, która wstrząśnie klasycznym status quo.Saga Valty cz. 1

18.09.2013

Do tej pory Ongrys publikował komiksy polskich autorów. Być może wydawnictwo rozszerzy swoją ofertę o komiksy z innych krajów. Takim właśnie albumem będzie pierwsza część Sagi Valty. Premiera w październiku.Saga Valty cz. 1

scenariusz: Jean Dufaux
rysunki: Mohamed Aouamri
tłumaczenie: Jakub Syty
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 56 stron
data wydania: X.2013
ISBN: 978-83-61596-36-3
cena detaliczna: 35,00 zł


Oto opowieść o tym, jak prawy i odważny Valgar z Valty pokochał piękną Astridr, czym ściągnął na siebie gniew jej ojca, okrutnego Thorgerra Argfussona. I tak jak skandynawskie sagi, tak też "Saga Valty" przenosi nas w świat wikingów, pełen magii i waśni między klanami, gdzie losami bohaterów kieruje przeznaczenie. Valgar zrobi wszystko, by walczyć o utraconą miłość, ale musi także oprzeć się zgubnej namiętności...

"Saga Valty" to przygodowy komiks autorstwa wybitnego scenarzysty Jeana Dufaux ("Skarga Utraconych Ziem", "Drapieżcy", "Krucjata"), który do współpracy zaprosił utalentowanego rysownika Mohameda Aouamirego ("W Poszukiwaniu Ptaka Czasu: Księga bogów").Świąteczne kartki Papcia Chmiela

30.11.2012

Planujesz wysłać kartki świąteczne rodzinie lub znajomym? Mogą to być kartki z ilustracjami Papcia Chmiela. Ongrys przygotował zestaw 12 pocztówek: 5 bożonarodzeniowych i 7 wielkanocnych.

Zestaw kart można kupić m.in. w sklepie Gildia.pl

Na Papciowe pocztówki można też nakleić Papciowe znaczki. W 2009 roku Poczta Polska wydała oficjalne znaczki z Tytusem, Romkiem i Atomkiem. Można je kupić m.in. w wysyłkowym sklepie filatelistycznym (zamówienia od 50 zł są wysyłane bezpłatnie). W ofercie są znaczki z bohaterami komiksów Papcia Chmiela, a także Bohdana Butenko.


Skąd się bierze woda sodowa

07.10.2012

Na MFKiG udało nam się przywieźć także wznowienie niedostepnego ostatnio klasycznego komiksu Tadeusza Baranowskiego.Skąd się bierze woda sodowa

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 88 stron
data wydania: X.2012
ISBN: 978-83-61596-28-8
cena detaliczna: 49,99 zł


Przygody Bąbelka i Kudłaczka - pary niezrównanych, choć nieco oderwanych od rzeczywistości odkrywców, pełne są nieoczekiwanych zwrotów akcji i absurdalnego humoru, bawiącego zarówno starszych, jak i młodszych czytelników.

Dzielni poszukiwacze przygód wyruszają na wyprawę w poszukiwaniu źródeł wody sodowej, badają świat zaginiony w paszczy wieloryba i znajdują odpowiedzi na najważniejsze, dręczące ludzkość, pytania.Tajfun: Bez kompromisów

26.09.2012

Oto dokładniejsze informacje o nowym albumie z przygodami Tajfuna. Premiera planowana jest na MFKiG w Łodzi.

Tajfun: Bez kompromisów

scenariusz: Łukasz Chmielewski, Piotr Ponaczewny, Maciej Szatko
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 215 x 290
oprawa: miękka
druk: kolorowy
objętość: 52 strony
data wydania: X.2012
ISBN: 978-83-61596-27-1
cena detaliczna: 35 zł


Bez kompromisów to zbiór pięciu opowieści o Tajfunie, których nie mieliście jeszcze okazji przeczytać. Czy agent NINO był kiedyś zakochany? Czy uda mu się uniknąć konfliktu międzyplanetarnego podczas próby odzyskania ważnej przesyłki? Jak daleko posunie się by ukarać winnych? Co porabia w czasie urlopu?

Odpowiedzi na te (i inne) pytania poznacie w nowym albumie narysowanym przez legendarnego już Tadeusza Raczkiewicza do scenariuszy Piotra Ponaczewnego i ludzi, którym twórczość gubińskiego rysownika swego czasu nieźle namieszała w głowach.

Tajfun, Kriss, Maar oraz Sato - chcieliście ich powrotu? Prośby zostały wysłuchane.Nowe przygody Tajfuna już wkrótce w albumie!

3.09.2012

Już wkrótce ukaże się kolejny album z przygodami Tajfuna, zatytułowany "Bez kompromisów", narysowany oczywiście przez Tadeusza Raczkiewicza. Tym razem będzie to antologia pięciu epizodów przedstawiających przygody kosmicznych agentów NINO:

1. "Bez kompromisów" - sc. Łukasz Chmielewski,
2. "Ważna przesyłka" - sc. Piotr Ponaczewny,
3. "Dwadzieścia kilka takich dni w roku" - sc. Łukasz Chmielewski,
4. "Struktura atomu" - sc. Piotr Ponaczewny,
5. "Ucieczka z North Branch" - sc. Maciej Szatko.

Dwie opowieści można było zobaczyć m.in. na wystawie konkursowej 21 MFKiG w Łodzi (także w wystawowym katalogu) oraz w trzecim numerze "Komiksowni", wydanej przez Pracownię Komiksową. Pozostałe nie były dotąd przezentowane.

To pierwsze przygody Tajfuna napisane przez innych scenarzystów. Z Piotrem Ponaczewnym Tadeusz Raczkiewicz miał już okazję współpracować m.in. przy "Tajemnicy Kamiennego Lasu" czy "Farze". Pozostałym dwóm scenarzystom, jak sami mówią, za młodu przygody Tajfuna nieźle namieszały w głowach, więc teraz skwapliwie skorzystali z okazji aby je współtworzyć.

Premiera albumu planowana jest na październik.

Więcej szczegółów - już wkrótce.Zestaw Ongrysowych nowości do kupienia

16.05.2012

Zapraszamy do zakupu Ongrysowych nowości w dobrych sklepach komiksowych oraz wysyłkowo, wraz z limitowanym albumem "Synonim zła". Cena zestawu to 105 zł (plus przesyłka). Szczegóły w dziale Zakupy.Specjalny album z Tajfunem

14.05.2012

Wydawnictwo Ongrys zaprasza do zakupu specjalnego albumu pt. "Tajfun: Synonim zła".

Jest to pozycja przygotowana na podobnej zasadzie jak "Komiksy Nieznane". Przygotowana została przez fanów Tajfuna w limitowanym nakładzie, a cały dochód ze sprzedaży (po odliczeniu kosztów druku), trafi do Autora.

Można ją zamawiać tylko do końca maja, a wielkość nakładu będzie uzależniona od ilości zamówień.

Po pierwszym po latach spotkaniu z fanami na MFK w roku 2005 Tadeusz Raczkiewicz był zaskoczony popularnością Tajfuna i obiecał za rok nowy album. W 2006 zaprezentował plansze "Jądra", a rok później - "Synonimu zła". Te dwa albumy stanowiły połowę planowanego czteroczęściowego cyklu, który jednak nie został ukończony. Komiks jest czarno-biały, jedynie kilka stron ma kolor.

Wydawnictwo Ongrys postanowiło zaprezentować te komiksy fanom, a jednocześnie pomóc Autorowi. Fani pana Tadeusza wykonali skany i komputerową obróbkę plansz - całkowicie za darmo. Wydawnictwo Ongrys wydrukowało album (obie części w jednej książce). Sklepy Gildia.pl oraz Centrum Komiksu pomogą w jego dystrybucji, również całkowicie za darmo, bez żadnej marży sklepowej. Album można też zamawiac na stronie Ongrysa. Wszystkie wpływy ze sprzedaży (po odliczeniu kosztów druku) trafią bezpośrednio do Autora.Tajfun: Synonim zła

scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 220 x 296
oprawa: twarda
druk: czarno-biały
objętość: 96 stron
data wydania: V.2012
ISBN: 978-83-61596-26-3
cena detaliczna: 49 złArchiwum wiadomości:
2013
2012
2011
2010
2009
2008

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka