Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Gapiszon:
    Opis projektu
    Bohdan Butenko
    Publikacje
    Recenzje

Patroni albumu:
Miœ - przyjaciel najmłodszych
Qlturka.pl

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS

Gapiszon i Korniszon

Przygody Gapiszona ukazywały się w "Misiu" przez czterdzieści lat. Chłopiec w pasiastej czapce patrzył na świat oczami małych czytelników i tym zyskał ich serca.

Gapiszon jest dzieckiem ciekawym świata i zawsze roześmianym od ucha do ucha. Bywa sprytny i pomysłowy, a czasem straszna z niego gapa i skutki jego pomysłów są opłakane. Razem z psem Korniszonem przeżywają przygody zwykłe i niecodzienne, które różnie się kończą, ale dzięki nim Gapiszon zawsze uczy się czegoś nowego.

Wydawnictwo Ongrys rozpoczęło prace nad wydaniem kompletnej, zbiorczej edycji przygód Gapiszona. Miała ona obejmować odcinki publikowane wcześniej w książeczkach oraz w "Misiu", wznowione w kilku tomach. Odcinki z lat 1991-2005 zostały zamieszczone w zbiorku "Gapiszon i Korniszon". W przygotowaniu były kolejne książeczki, zawierające wcześniejsze przygody. Wydawnictwo pozyskało nawet na ten cel dotację Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, niestety z przyczyn od nas niezależnych p. Bohdan Butenko nie wyraził zgody na wydanie kolejnych książeczek.

Ongrys wydał także drugą książeczkę, zatytułowaną "Gapiszon i Zuzia" - zbiorek dwudziestu dwóch odcinków z różnych lat, które łaczy postać dziewczynki - Zuzi, a także serię czterech pocztówek z pozdrowieniami.Gapiszon i Korniszon

Gapiszon i Zuzia

PocztówkiPatronem wydania jest czasopismo "Miś"

Patronem wydania jest portal Qlturka.pl

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka