Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - limitowane wydanie kolekcjonerskie.

Album "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" to jeden z komiksów mistrza Tadeusza Baranowskiego skierowany dla młodszych czytelników. Bohaterami są nieduże leśne skrzaty - fruwaczki. Dwoje z nich - Amadynka i Huzarek - zostaje porwanych przez sługi Czarnego Ptaszyla. Fruwaczki organizują wyprawę ratunkową.

Album "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady" wydany był w 1989 roku przez wydawnictwo "Akapit". Później, w latach 90-tych oryginały komiksu zostały skradzione przez nieuczciwego wydawcę, co uniemożliwiło jego wznowienie. Ostatnio autor komiksu wspólnie z malarką Aleksandrą Spanowicz oraz Wydawnictwem Ongrys postanowili odtworzyć ten komiks i wydać go jeszcze raz. Zachowały się negatywy kreski plansz komiksowych, z których wydawca przygotował duże, czarno-białe wydruki. Rysowniczka pomalowała je ręcznie, wzorując się na kolorach z pierwszego wydania albumu. Wkrótce prace nad wznowieniem zostana zakończone i mali czytelnicy znów będą mogli śledzić zmagania fruwaczków z Czarnym Ptaszylem.

Przygotowanie albumu i odtworzenie koloru było dość czasochłonne i pracochłonne. Aby zrekompensować poniesione koszty, chcielibyśmy zaproponować czytelnikom limitowany album będący pierwszym (a kto wie, czy nie ostatnim) zbiorczym wydaniem przygód fruwaczków!

Album zawierał będzie:
- komiks "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady",
- komiks "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia",
- wywiad z autorem dotyczący kulisów powstania tych komiksów,
- reprodukcję okładki czasopisma "Ja, Ty, My" na której pojawiły się fruwaczki,
- szkice postaci.

Przewidywana łączna objetość albumu: 168 stron.

Do albumu dołączone będą specjalne dodatki:
- plansza lub część planszy komiksu z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- zestaw pocztówek z motywami z komiksu.

Nie planujemy sprzedaży limitowanego wydania zbiorczego bez dodatków.

Jeśli liczba zamówień albumu przekroczy 100 egzemplarzy, postaramy się przygotować płócienną, tłoczoną oprawę, podobną do albumów "Skąd się bierze Woda Sodowa" oraz "Antresolka profesorka Nerwosolka". Jeśli nie uda się zebrać tylu zamówień, album będzie miał twardą, papierową oprawę.

Po prawej wstępny projekt okladki w wersji płóciennej:

Zapraszamy do zamawiania albumu! Do wyboru są następujące zestawy:Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z kadrem (cena zestawu: 190 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- jeden kadr komiksu z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowany przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- zestaw pocztówek z motywami z komiksu.

Przy zamawianiu można dołączyć sugestię który kadr wybiera zamawiający lub też co ma on przedstawiać, ale nie gwarantujemy, że uda się te sugestie wziąć pod uwagę.Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z dużym kadrem (cena zestawu: 260 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- jeden duży kadr komiksu (1/3 planszy) z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowany przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- zestaw pocztówek z motywami z komiksu.

Przy zamawianiu można dołączyć sugestię który kadr wybiera zamawiający lub też co ma on przedstawiać, ale nie gwarantujemy, że uda się te sugestie wziąć pod uwagę.Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z połową planszy (cena zestawu: 330 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- połowa planszy z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- zestaw pocztówek z motywami z komiksu.

Przy zamawianiu można dołączyć sugestię którą połowę planszy wybiera zamawiający (najlepiej podać kilka propozycji). O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień.Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z 2/3 planszy (cena zestawu: 390 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- 2/3 planszy z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- zestaw pocztówek z motywami z komiksu.

Przy zamawianiu można dołączyć sugestię którą planszę wybiera zamawiający (najlepiej podać kilka propozycji). O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień.Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady - zestaw z planszą (cena zestawu: 530 zł)

W zestawie znajdują się:
- limitowana wersja albumu,
- plansza z wydrukowanym konturem, ręcznie pomalowana przez Aleksandrę Spanowicz,
- oryginalna, odręczna ilustracja książkowa narysowana przez Tadeusza Baranowskiego,
- zestaw pocztówek z motywami z komiksu.

Przy zamawianiu można dołączyć sugestię którą planszę wybiera zamawiający (najlepiej podać kilka propozycji). O wyborze decyduje kolejność wpływania zamówień.Zamówienia

Planujemy, aby gotowe albumy były do odebrania na stoisku wydawcy na Festiwalu Komiksowa Warszawa w sobotę 20.V.2017. Można też zamawiać albumy wysyłkowo (koszt przesyłki: 15 zł pocztą lub 20 zł firmą kurierską, nie polecamy wysyłki pocztą zestawów z planszą lub 2/3 planszy ze względu na wartość i wielkość samej planszy).

Zamówienia można przesyłać pocztą elektroniczną na adres: ongrys@ongrys.pl. Najlepiej w temacie wiadomości wpisać "zamówienie - Jak ciotka Fru-Bęc...", żeby łatwo można było odnaleźć wiadomości. Razem z zamówieniem proszę przesłać wybór planszy / kadru (można posługiwać się numeracją plansz z pierwszego wydania komiksu). Można przesłać skan lub zdjęcie, ale w miniaturce, gdyż niestety nasza skrzynka nie przyjmuje zbyt dużych maili! Zdjęcia nie muszą być duże, przy pliku wielkości 100KB bez problemu można się zorientować którą planszę przedstawia. Zamawiający wysyłkowo powinni w zamówieniu podać adres do wysyłki. Wysyłka albumów będzie miała w terminie 30 dni od premiery, czyli w terminie 22.V - 20.VI 2017.Pytania i odpowiedzi dotyczące limitowanego albumu:

Czy album będzie dostępny w księgarniach i sklepach?

  Album można kupić u wydawcy, nie przewidujemy dystrybucji przez księgarnie i sklepy komiksowe.

Czy mogę zamówić sam album, bez dodatków?

  Nie, albumy sprzedajemy wyłącznie w powyższych zestawach.

Czy zbiorcze wydanie "Ciotki" i "Bestii" będzie miało także swoją zwykłą edycję?

  Opublikujemy zwykłe wydanie "Ciotki", zwykłe wydanie "Bestii" oraz kolekcjonerskie wydanie zbiorcze oferowane na tej stronie. W ciągu najbliższych kilku lat raczej nie będzie innych wydań.

Czy szkice w tym albumie różnią się od szkiców z kolekcjonerskiej edycji albumu "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia"?

  Nie, to te same szkice. Więcej autor po prostu nie ma. Z materiałów dodatkowych w albumie nowe będą: okładka "Ja, Ty, My", jedna grafika/plansza oraz wywiad.

Dlaczego na planszach i kadrach, które oferujecie z albumem, kreska jest nie w postaci oryginalnej, tylko wydrukowana?

  Ponieważ oryginalna kreska została autorowi skradziona. Za to kolor na planszach jest oryginalny, malowany ręcznie przez Aleksandrę Spanowicz.

Czy można zamawiać plansze / połówki plansz składające się z kilku kadrów, czy tylko plansze gdzie jest jeden duży kadr?

  Można zamawiać plansze, 2/3 i połówki składające się z kilku kadrów, o ile tylko nie zostały już zamówione.

Czy można zamawiać plansze z albumu "To doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia"?

  Nie, oferta dotyczy wyłącznie plansz i kadrów z komiksu "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady".

Czy można zamówiać album w zestawie z oryginalną okładką komiksu?

  Nie, nie dysponujemy oryginałem okładki.

Czy wszystkie kadry z komiksu są dostępne?

  Nie. Wszystko zależy od zamówień. Jeśli przykładowo z planszy nr 1 zostaną zamówione trzy kadry z pięciu, a z planszy nr 2 - jeden z pięciu, to potniemy i rozeslemy tylko planszę nr 1. Jeśli na planszy nr 3 jest duży kadr na 2/3 strony i dwa małe, to te małe będą dołączane do zamówień tylko wtedy, gdy duży też ktoś zamówi.

Czy cena albumu jest taka sama niezależnie od tego, czy będzie miał okładkę papierową, czy płócienną?

  Tak. Jeśli będzie wykonana okładka papierowa, oznacza to że zamówień jest mało, a wtedy jednostkowe koszty produkcji są większe.

Czy mogę zamówić zwykłą wersję albumu "Jak ciotka Fru-Bęc uratowała świat od zagłady"?

  Zwykłej wersji nie trzeba zamawiać w wydawnictwie, będzie ona dostępna w sklepach komiksowych i księgarniach razem z innymi albumami Ongrysa.