Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Sk±d się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYSTo doprawdy kiepska sprawa, kiedy Bestia się pojawia

scenariusz: Tadeusz Baranowski
rysunki: Tadeusz Baranowski
format: 220 x 296
oprawa: twarda
data wydania: X.2010


Osada dzielnych Fruwaczków zostaje zaatakowana przez armię Czarnego Ptaszyla, który chce dostać w swoje ręce nasiono Kwiatu Zła. Prawie wszystkie Fruwaczki trafiaj± do niewoli, jedynie Amadynce i Huzarkowi udaje się ukryć przed prze¶ladowcami. Razem z czcigodnym Kakapo układaj± oni plan odbicia przyjaciół z niewoli i powstrzymania Czarnego Ptaszyla.

Tadeusz Baranowski jest autorem m.in. kultowych komiksów o zwariowanym naukowcu profesorku Nerwosolku, o podróznikach i odkrywcach - B±belku i Kudłaczku czy też o super-bohaterze Orient Menie. Niniejszy album jest propozycj± dla młodszych czytelników, którzy dzięki tej opatrzonej pięknymi ilustracjami historii po raz kolejny mog± się przekonać, że najważniejsza jest przyjaĽń i wzajemna pomoc, a zło zawsze zostaje ukarane.

Pierwsze wydanie komiksu ukazało się w roku 1992, nakładem wydawnictwa Rok.

Kolekcjonerskie wydanie "Bestii..." zostało rozszerzone o 16 dodatkowych stron zawieraj±ce szkice i rysunki postaci. Każdy egzemplarz ma indywidualny numer, a ok. 300 również autograf Autora.

Do pierwszych 30 egzemplarzy został doł±czony wykonany ołówkiem rysuneczek Autora, przedstawiaj±cy jedn± z postaci z komiksu. Rysunki zostały wykonane pod koniec lat osiemdziesi±tych, w trakcie prac nad dwoma albumami o Fruwaczkach, teraz zostały one przez rysownika opatrzone autografem i oprawione w passe-partout.


Patroni albumu:
     

Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka