Wydawnictwo ONGRYS


Nowinki   Wydawnictwo   Publikacje   Zakupy   Forum   Kontakt  

Publikacje:
    Albumy
    Inne publikacje

Wydawnictwo ONGRYS
Albumy:
    
Skąd się bierze woda sodowa?
    
Antresolka profesorka Nerwosolka
    
Orient Men
    
Podróż smokiem Diplodokiem
    
Więcej albumów...

Kontakt:
wydawnictwo@ongrys.plWydawnictwo ONGRYS
Tadeusz Raczkiewicz - Tajemnica czerwonego tepee
(antologia komiksów ze "Świata Młodych" - wydanie kolekcjonerskie)

scenariusz: Tadeusz Raczkiewicz, Barbara Tylicka, Piotr Ponaczewny, Wanda Krzemińska, Jerzy Dąbrowski
rysunki: Tadeusz Raczkiewicz
format: 166 x 235
oprawa: twarda
druk: kolorowy
objętość: 224 strony
data wydania: X.2009
ISBN: 978-83-61596-06-6
cena: 99 zł
Komiksy Tadeusza Raczkiewicza ukazywały się w "Świecie Młodych" przez piętnaście lat. Niestety - nie doczekały się później wydania w albumach. Dopiero niedawno ukazało się ich pierwsze książkowe wydanie. Ta antologia to kolejna propozycja sentymentalnej podróży do lat dziecięcych, gdy z zapartym tchem czekało się na następny numer "Świata Młodych", a w nim dalszy ciąg przygód ulubionych bohaterów.

W komiksie Dwa lata wakacji uczniowie kolegium Chairmana w nagrodę za dobre wyniki w nauce mają wyruszyć na wakacyjny rejs dookoła Nowej Zelandii. W trakcie sztormu jacht zostaje uszkodzony i wyrzucony na brzeg niezamieszkanej wyspy. Chłopcy nie poddają się. Nie mogąc opuścić wyspy znajdują schronienie i pożywienie, aby przetrwać tak długo, aż ktoś ich odnajdzie.

W Piętnastoletnim Kapitanie w trakcie polowania na wieloryby ginie cała załoga statku. Na pokładzie zostali pasażerowie oraz chłopiec okrętowy - piętnastoletni Dick Sand. To właśnie na jego barkach spocznie odpowiedzialność za życie pozostałych. Niebezpieczeństwa żeglugi po oceanie nie będą jedynym problemem podróżników - przyjdzie im się również zmierzyć z bezwzględnymi handlarzami niewolników.

Zawisza Czarny to opowieść o jednym z największych rycerzy ówczesnej Europy, nie mającym sobie równych zarówno w największych turniejach rycerskich, jak i na polu bitwy. Uczestniczył w bitwie pod Grunwaldem i licznych wyprawach przeciwko Turkom, a dla Polaków stał się symbolem odwagi, męstwa i honoru.

Tajemnica Czerwonego Tepee - Kingsley ma zdradzić młodemu Waltowi ważną tajemnicę w dniu jego szesnastych urodzin. Jednak zanim to nastapi, napadają na nich indianie Rikarezi. Waltowi z umierającym ojcem udaje się dotrzeć na farmę. Kingsley wymaga pomocy medycznej, ale do miasta jest za daleko. W tej sytuacji Walt udaje się po pomoc do zaprzyjaźnionych indian Minetarów.

Bohaterowie Tajemnicy Kamiennego Lasu - Robi i Loni - nie sa jeszcze wojownikami. Mimo to podkradają się na posiedzenie Rady. Zostają za to wygnani z wioski. Aby zmyć z siebie hańbę postanawiają udać się do Kamiennego Lasu i przynieść stamtąd cenne skarby. Szkopuł w tym, że z Kamiennego Lasu nikt jeszcze nie powrócił...

Inspektor Tom Monk jest detektywem Scotland Yardu. Pewnego dnia otrzymuje wiadomość od przyjaciela, który znalazł się w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Komiksy zebrane w albumie reprezentują różne gatunki. Pierwsze dwie opowieści utrzymane są w konwencji podróżniczo-przygodowej, jest też western, kryminał retro, komiks historyczny oraz science-ficton. W każdej z tych konwencji rysownik odnajduje się znakomicie. Możemy podziwiać detale drewnianych żaglowców, plenery Dzikiego Zachodu, stroje średniowiecznych mieszczan, wystrój stacji kosmicznej, bitwy, pojedynki i potyczki. Są mustangi w galopie i rycerze w pełnej zbroi...

Album zawiera niemal wszystkie komiksy autora publikowane w "Świecie Młodych" (z wyłączeniem przygód Tajfuna, które ukazały się w albumie wydawnictwa Mandragora, oraz Kuśmidra i Filo, ktore zapewne ukażą się w swoim albumie w niedalekiej przyszłości). W nowym wydaniu prezentują się znacznie bardziej okazale niż dwadzieścia lat temu, gdy druk był słaby a papier kiepskiej jakości. Wierzymy, że czytelnicy gazety z sentymentem do tych komiksów powrócą, a osoby, które nie spotkały się z nimi wcześniej, również znajdą w nich coś interesującego.

Oprócz komiksów w tomiku znaleźć będzie można obszerną galerię ilustracji, zapowiedzi ze "Świata Młodych", alternatywne wersje plansz komiksowych, biografie Tadeusza Raczkiewicza oraz pozostałych autorów, wywiad z rysownikiem, a także spisy komiksów.


Patron albumu:
Wydawnictwo ONGRYS
Najlepszy wydawca 2010

Strony:
Kapitan Żbik
Zeszyty Komiksowe
Festiwal Komiksu w Łodzi
Christa dla zaawansowanych

Autorzy:
Papcio Chmiel
Bohdan Butenko

Portale:

Sklepy:

statystyka